Uznana producentka, autorka tekstów, piosenkarka i artystka wizualna Grimes zaprezentowała w tym tygodniu swój najnowszy utwór „Shinigami Eyes”. Piosenka pojawi się na jej nadchodzącej EP-ce „Fairies Cum First”, preludium do długo oczekiwanego nowego albumu „Book 1”.
Premierze piosenki inspirowanej mangą i anime „Death Note” towarzyszy wyreżyserowany przez BRTHR teledysk z gościnnym udziałem Jennie z Blackpink. W zeszłym tygodniu artystka ogłosiła także nadchodzącą reedycję albumu „Visions” (2012), która ukaże się na winylu.
Claire Boucher to twórczyni alter ego Grimes i wielokrotnie nagradzana reżyserka teledysków, a także autorka tekstów, artystka, producentka, inżynierka i piosenkarka. Świat po raz pierwszy dostrzegł jej wizję w pełnometrażowym debiucie z 2010 roku „Geidi Primes”, zainspirowanym „Diuną” Franka Herberta. Jej drugie wydawnictwo „Halfaxa” pojawiło się w tym samym roku. Płyta „Visions” (2012) ożyła w ciągu trzech tygodni w jej mieszkaniu i została nagrana wyłącznie przy pomocy aplikacji Garage Band. Rok 2015 przyniósł komercyjny przełom – „Art Angels”. Album pojawił się w Top 5 list na koniec roku Pitchforka, Billboardu, Consequence of Sound, New York Timesa i Rolling Stone, a także został nazwany Albumem Roku przez Stereogum, NME i Exclaim!.
W 2018 roku Grimes dokonała kolejnej świadomej ewolucji, powracając do kształtujących wpływów, takich jak Tool i Nine Inch Nails w poszukiwaniu inspiracji oraz odkrywając styl, który po raz pierwszy pokazała na ścieżce dźwiękowej „Suicide Squad” z 2016 roku w „Medieval Warfare”. W 2020 roku wydała „Miss Anthropocene”, koncepcyjny album o antropomorficznej bogini zmian klimatycznych, który zebrał entuzjastyczne recenzje. Tytuł albumu wywodzi się od słów „mizantrop” (osoba, która nie lubi ludzkości i unika społeczności ludzkiej) oraz „Antropocen” (aktualna epoka geologiczna, postrzegana jako okres, w którym działalność człowieka wywarła dominujący wpływ na klimat i środowisko).
W 2021 roku Grimes porwała świat NFT, wypuszczając WarNymph Collection Vol 1 By Grimes x Mac. W kolekcji znajduje się 10 prac, w tym unikalne wideo do oryginalnej muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby projektu. Dodatkowo Grimes pojawiła się jako jurorka w programie Fox „Alter Ego”, konkursie wirtualnych awatarów. Za pomocą postaci WarNymph, Grimes bada płynność tożsamości w epoce wirtualnej: zdolność do tworzenia, powiększania i dzielenia się na nieograniczoną liczbę awatarów.